پشتو پشتو    English

پیام استاد سروردانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، در واکنش به حمله انتحاری در مسجد الزهرا

شنبه, 27 جوزا 1396 00:00

بسم الله الرحمن الرحیم
با تاسف دشمنان خون خوار و گرگ صفت مردم افغانستان بار دیگر حادثه آفریدند و در شب قدر و نزول قرآن، شماری از شهروندان بی گناه ما را با حمله بر مسجد الزهرا در غرب کابل به شهادت رسانده و تعدادی را نیز زخمی کردند.
در میان شهدای این حادثه یکی از چهره های مردمی و خیراندیش غرب کابل حاجی رمضان حسین زاده نیز قرار دارد که شهادت وی مایه تاسف و تاثر عمیق گردید.
اینجانب ضمن اظهار تسلیت و همدردی با خانواده هایي که عزیزان خویش را در این حادثه خونبار از دست داده اند، این عمل ننگین و ضد انسانی را تقبیح کرده، برای شهدا بهشت برین و برای زخمی شدگان حادثه از بارگاه خداوند متعال صحت و سلامتی مجدد استدعا می نمایم.
جا دارد از نیروهای امنیتی موظف در ساحه که مانع یک قتل عام عظیم و در مقیاس بزرگ تر شدند، اظهار سپاس نمایم و به روح شهدای امنیتی این حادثه و تمام شهدای نیروهای امنیتی کشور درود ویژه نثار کنم.
حمله بر مساجد و اماکن مذهبی و به خاک و خون کشیدن مردم ملکی و بی گناه در هیچ دین و آینی نه تنها جواز نداشته که به شدت مذموم، نا شایست و قبیح پنداشته می شود. دشمنان مردم افغانستان اما با دست زدن به چنین اعمال وحشیانه و زشت، یک بار دیگر نشان دادند که به هیچ ارزشی ایمان ندارند و بجز ویرانی و کشتار به چیزی دیگری نمی اندیشند.
رویداد های تلخ و تکان دهنده هفته های اخیر در کابل، هرات و دیگر مناطق کشور نشان داد که دولت و مردم افغانستان با دشمنان به مرات خطرناک تر از آنچه پنداشته می شود، روبه رو هست و به یقین مقابله و مبارزه با دشمنی بدین حد وحشی و شرارت پیشه، جز با همبستگی، وحدت، همدلی و همكارى مشترک مردم و دولت به خصوص همکاری و حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ممکن نیست.
من باور دارم که رویداد های این چنین تلخ و مصیبت بار، مردم افغانستان را که در طول تاریخ با رواداری دینی و مذهبی، برادر گونه در کنار هم زندگی کرده اند، بیش از پیش در برابر توحش و بر بریت صفوف آنان را فشرده تر خواهد ساخت و این یکدلی، مشت محکم و جواب دندان شکن به همه بدکیشان و بداندیشانی خواهد بود که خیال خام تفرقه و نفاق بین مردمِ باهم برادر و مسلمان افغانستان را در سر می پرورانند.
از نیروی های امنیتی و دفاعی کشور که در هر لحظه برای مردم خود سپر بلا هستند اظهار قدر دانی نموده و یک بار دیگر از مسوولان ارگان های امنیتی می خواهم که بادرایت و هوشیاری تمام تلاش کنند در جهت حفاظت از مردم و جلوگیری از رویداد های خونینی که در یکی دو هفته ای گذشته شاهدش بودیم، جلو گیری نمایند.
با توجه به شرایط نا مساعد امنیتی، جا دارد از شهروندان عزیز کابل نیز تقاضا کنیم که ضمن حفظ روحیه وحدت و برادری، در برگزاری مراسم و محافل دینی و مذهبی و شرکت در آنها، آگاهی و بیداری شان را حفظ نموده و در تأمین امنیت مساجد، حسینیه‌ها و محلات تجمع شان با نیروهای امنیتی همکاری جدّی و همه جانبه داشته باشند.
سرور دانش
معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان
25 جوزای 1396

46 بازدید