پشتو پشتو    English

دیدار فرهنگیان و فعالان مدنی ولایت دایکندی با معاون رییس جمهور

  • چهارشنبه, 23 حمل 1396

 
جمع کثیری از فرهنگیان، اعضای نهاد های مدنی، آموزشی، محصلان و جوانان ولایت دایکندی بعد از ظهر امروز سه شنبه 22 حمل 1396، با استاد سرور دانش معاون رییس جمهور دیدار کردند.
دیدار کنندگان که از نهاد های مختلف مدنی، فرهنگی و مردمی آن ولایت نمایندگی می کردند، پیشنهادات مختلفی را در زمینه های بهبود وضعیت فرهنگی، آموزشی، ورزشی، ارتقای ظرفیت جوانان، مراقبت از آبدات تاریخی وموارد دیگر مطرح کردند.
دراین دیدار رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت دایکندی مشخصا پیشنهاد نمود که به هدف معرفی فرهنگ و عنعنات مردم و توسعه زراعت و ارتقای سطح کیفیت محصولات زراعتی ولایت دایکندی، جشنواره گل بادام که اخیرا از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ به عنوان یک جشنواره فرهنگی و هنری به ثبت رسیده است، مورد حمایت قرار گیرد.
وی گفت جشنواره گل بادام که به زودی در ولایت دایکندی برگزارخواهد شد، با برنامه های چون نمایشگاه صنایع دستی زنان، تیاتر، شعر، موسیقی و دیگر برنامه های هنری- فرهنگی، می تواند بسترمناسب برای تشویق دهقانان به توسعۀ زراعت باشد.
فعالان فرهنگی و مدنی ولایت دایکندی تأسیس کتابخانه عامه در مرکز ولایت دایکندی را با توجه به نیازمندی های دانشجویان و اهل معارف، یک ضرورت جدی خوانده و از حکومت تقاضا نمودند که این سهولت را فراهم سازد.
دراین دیدار متقابلا استاد دانش معاون رییس جمهور، همدلی و هماهنگی فعالان فرهنگی و مدنی ولایت دایکندی را نمونۀ خوبی از همکاری نهاد های مربوطه با ادارات محلی خوانده گفت: رسیدگی به مشکلات و همچنین مطالبات مردم از طریق هماهنگی و همکاری مردم با ادارات محلی به خصوص نهادهای که درعرصه های مختلف فعالیت می کنند، بیشتر و بهتر امکان پذیر است.
استاد دانش ضمن تأکید مجدد به تقویت روحیۀ همکاری نهادهای مدنی و مردمی با ادارت دولتی، برگزاری جشنواره گل بادام در ولایت دایکندی را یک فرصت مناسب برای معرفی ظرفیت های محلی در حوزه های زراعت و اقتصاد خوانده گفت که حکومت از برگزاری این جشنواره حمایت می کند.
معاون رییس جمهور در مورد دیگر مطالباتی که از سوی فعالان مدنی و فرهنگی ولایت دایکندی مطرح شد نیز گفت که تلاش می کند خواسته های آنان از طریق ادارات مسؤل پی گیری کند.

67 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1751

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم