پشتو پشتو    English

معاون رییس جمهور از کتابخانه عامه دارالقرآن در کابل دیدار کرد

  • شنبه, 26 حمل 1396

بعد از ظهر روز 24/1/1396 استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور با جمعی از اعضای دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری از کتابخانه عامه دارالقرآن دیدار کرد و وعده همکاری سپرد. در این دیدارحجه الاسلام و المسلمین حیدر محقق ورسی مسول این کتابخانه ضمن ارائه گزارش از فعالیت های این نهاد فرهنگی در عرصه ارائه خدمات برای پژوهشگران و مراجعین این کتابخانه و همچنین برگزاری صنف های آموزشی در زمینه کتاب داری، کتابخوانی و فعالیت های فرهنگی، مشکلات عمومی این کتابخانه را با معاون رییس جمهور در میان گذاشت.

قانونپوه استاد سرور دانش ضمن ابراز قدردانی از تلاش های مسؤلین این کتابخانه، کتابخانه دارالقرآن را یک نهاد علمی و فرهنگی مهم عنوان کرد و تأکید نمود که دیگر نهاد های علمی و آموزشی کشور نیز می بایست در کنار ارائه خدمات آموزش عالی، روحیه تحقیق و پژوهش را در میان محصلین گسترش بدهد.

وی ضمن برشمردن مشکلات و چالش های فراروی کتاب خانه و کتابداری در افغانستان و نیازهای اساسی مردم، ابراز امیدواری کرد که با تاسیس چنین کتاب خانه هایی بخشی از مشکلات مردم به خصوص دانشجویان حل گردد. 

معاون رییس جمهور در بخش ایجاد سیستم ضد حریق، خرید کتاب های جدید و ضروری به این کتابخانه مساعدت نمود و هم چنین در راستای حل برخی از مشکلات و نیز در بخش بازسازی و نوسازی ساختمان آن وعده همکاری سپرد. 

وی هم چنین مجموعه آثار منتشر شده توسط انتشارات بنیاد اندیشه را نیز به کتابخانه دارالقرآن اهدا کرد. 

کتابخانه عمومی دارالقرآن با مجموعه کتاب های تخصصی در رشته های مختلف و داشتن بیش از صدهزار جلد کتاب، یکی از غنی ترین کتابخانه های عامه در بهترین بخش شهر کابل برای مراجعه کنندگان، به صورت رایگان خدمات ارایه می کند.

73 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1756

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم