پشتو پشتو    English

دیدار بزرگان، متنفذین، علما و فرهنگیان ولایات مختلف با معاون رییس جمهور

  • یکشنبه, 24 ثور 1396

 بعد از ظهر روزشنبه 23/2/1396 جمعی کثیری از بزرگان، متنفذین، فرهنگیان و جوانان ولایت دایکندی با استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور دیدار و مطالبات شان از حکومت وحدت ملی را با ایشان در میان گذاشتند.
در نخست بزرگان و معززین ولایت دایکندی مشکلات ولسوالی های این ولایت را به تفصیل به حضور معاون رییس جمهور مطرح کرده و از حکومت وحدت ملی در خواست کردند که به خواسته های شان رسیدگی صورت بگیرد.
دراین دیدار که برخی از اعضای شورای ولایتی ولایت دایکندی نیز حضور داشتند، دیدار کنندگان، تهدیدات امنیتی در ولسوالی های کیتی، کجران و ناومیش را از طریق سرحدات نا امن این ولسوالی ها، به حضور معاون رییس جمهور مطرح کرده و به توجه حکومت در قسمت تأمین تجهیزات و افزایش نیروی امنیتی در ولایت دایکندی تأکید کردند.
دیدار کنندگان همچنین با اشاره به فعالیت برخی اشخاص و گروه ها در راستای نا امن سازی ولسوالی اشترلی، خدیر و ولسوالی شهرستان، تأکید ورزیدند که حکومت باید در این موارد مسؤلیت امنیتی خود را به صورت جدی انجام دهد.
عدم توزیع کتاب های معارف، عدم اعمار ساختمان های مکاتب، عدم تسریع روند پروژه اعمار میدان هوای دایکندی نیز از جمله مشکلاتی بودند که دیدارکنندگان در دیدار با معاون رییس جمهور مطرح کردند.
استاد سرور دانش معاون رییس جمهور، ضمن ابراز تشکر و امتنان از دیدارکنندگان به خاطر توجه وگزارش مشکلات ولایت دایکندی به حکومت مرکزی، رسیدگی به مشکلات و ارائه خدمات عمومی به شهروندان را از وظیفه اولیۀ حکومت خوانده و تأکید کرد که در کنار حکومت، نمایندگان مردمی و فعالین اجتماعی نیز باید رسالت آگاهی بخشی و تعامل میان مردم و حکومت را در راستایی حل مشکلات شهروندان ایفا نمایند.
معاون رییس جمهور در همین رابطه گفت که براساس قانون جدید، اعضای شورای ولایتی صلاحیت نظارت از نهاد های محلی حکومتی را در مسایل انکشافی و ارائه خدمات به شهروندان دارا می باشند که می بایست از این صلاحیت به صورت اساسی در راستای خدمت رسانی به ولایات بهره گرفته شود.
استاد دانش تأکید ورزید که ارگان های محلی باید وظیفه شان را در تأمین امنیت ولسوالی ها مطابق به مسؤلیت های شان به صورت دقیق انجام بدهند تا احساس نگرانی های شهروندان بر طرف گردد.
استاد دانش در اخیر وعده سپرد که موضوع پروژه اعمار میدان هوای دایکندی، اعمار ساختمان های اداری ولسوالی های ولایت دایکندی را نیزاز طریق ارگان های ذی ربط پیگیری خواهد کرد.
همچنین بعد از ظهر امروز شماری از بزرگان و متنفذین ولسوالی لعل و سرجنگل، بزرگان و نمایندگان مردمی ولایت هلمند، شماری از علما، متنفذین و فرهنگیان ولایت هرات، هر کدام به صورت جداگانه در دفتر ارتباطات مردمی استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور حضور یافته و مطالبات باشندگان مناطق مربوطه را در عرصه های مسایل انکشافی، تأمین امنیت، توسعه معارف و دسترسی مردم به دیگر خدمات مورد نیاز آنان مطرح نموده و خواستار توجه رهبری حکومت وحدت ملی و به خصوص ارگان های مسؤل در زمینه های یاد شده گردیدند.
معاون رییس جمهور ضمن ابراز خوش آمدید به دیدار کنندگان و قدردانی از آنان در جهت طرح مطالبات مردم مناطق مربوطه، وعده سپرد که مشکلات و خواسته های شان را از مجاری مربوطه پیگیری خواهد کرد.

53 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1832

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم