پشتو پشتو    English

فرمان رییس جمهور در مورد توزیع تذکرۀ الکترونیک صادر شد

  • دوشنبه, 25 ثور 1396

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در تاریخ 23 ثور 1396 رسما در مورد روند توزیع تذکرۀ الکترونیکی و نظارت این پروسۀ ملی از جانب معاونت دوم ریاست جمهوری و رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی فرمان صادر کرد.
این فرمان که به منظور تسریع در روند صدور تذکرۀ الکترونیک صادر شده است موضوعاتی چون مرجع تطبیق برنامه توزیع تذکره الکترونیک، تطبیق پلان عملیاتی، تفتیش امور مالی واجرائیوی، ایجاد کمیته رهبری، تأمین شفافیت در پروسه استخدام و مکلفیت و گزارش دهی برنامه توزیع تذکره الکترونیک را در شش ماده در بر می گیرد.
براساس این فرمان، اداره مرکزی ثبت احوال نفوس مسئول تطبیق برنامه توزیع تذکره الکترونیک می باشد، وزارت داخله، مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و وزارت مالیه موظف شده اند که تجهیزات و وجوه مورد نیاز این اداره را تأمین نمایند.
رییس جمهور بر اساس این فرمان، نظارت از تطبیق این پروسه ملی را به کمیته ای تحت رهبری استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور و رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی و با عضویت مشاور رییس جمهور و نهادهای ذیربط سپرده است.
هم چنین در این فرمان تصریح شده است که از این پس تفتیش امور مالی و اجرائیوی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس به یکی از نهادهای معتبر بین المللی تفتیش سپرده می شود.
در این فرمان تصریح شده است که پلان عملیاتی مرحله آزمایشی توزیع تذکره الکترونیکی در ظرف 90 روز پس از صدور این فرمان رییس جمهور، عملی می گردد.
براساس این فرمان تمام ادارات دولتی مکلف اند که در زمینه تطبیق این پروسه همکاری همه جانبه نموده و اداره مرکزی ثبت احوال نفوس از پیشرفت روند کار و استفاده مؤثر از منابع مالی این برنامه، به ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری و وزارت مالیه گزارش بدهد.

118 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1839

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم