پشتو پشتو    English

دیدار بزرگان ولسوالی ناومیش ولایت دایکندی با معاون رییس جمهور

  • سه شنبه, 26 ثور 1396

قبل از ظهر روز سه شنبه 26 ثور1396، جمعی از بزرگان، فرهنگیان و جوانان ولسوالی ناومیش ولایت دایکندی با استاد سرور دانش معاون رییس جمهور دیدار نموده و خواسته های باشندگان آن ولسوالی را مبنی برعدم دسترسی مردم به خدمات مورد نیاز مطرح کردند.
دراین دیدار که یک تن از سناتوران ولایت دایکندی نیز حضور داشت، دیدار کنندگان، ولسوالی ناومیش را یکی از محروم ترین مناطق کشور عنوان کرده گفتند که به دلیل نا امنی و جنگ در مناطق همجوار ولسوالی ناومیش، باشندگان این ولسوالی در طول بیشتر ازیک ده سال گذشته به هیچ گونه خدمات رفاهی دسترسی نداشته اند.
بزرگان ولسوالی نامیش، اظهار داشتند که در طول سالهای اخیر کوچکترین توجهی در باب اعمار مکاتب و توسعۀ معارف و دسترسی مردم به خدمات صحی صورت نگرفته وباشندگان آن ولسوالی به دلیل عدم دسترسی به مکتب و مراکز درمانی به شدت دچار مشل می باشند.
به گفته دیدار کنندگان، اعمار سرک، پل و پلچک، توجه به توسعه زراعت و باغداری و انکشاف دهات، از دیگر موارد عاجل و ضروری در ولسوالی نامیش محسوب می گردد که می بایست اداره محلی و به خصوص حکومت مرکزی و ادارات مسؤل به مشکلات و نیازمندی های مردم دراین زمینه ها، توجه جدی نمایند.
متقابلا استاد دانش معاون رییس جمهور ضمن ابراز خوش آمدید به دیدار کنندگان و قدر دانی از تلاش آنان برای طرح مطالبات مردم و انتقال آن به مرکز، تأسیس ولسوالی جدید ناومیش را گامی ارزشمندی برای ایجاد سهولت به مردم و ارائه خدمات عنوان کرد.
معاون رییس جمهور گفت هماهنگی مردم با اداره محلی و توجه مسؤلان محلی برای رسیدگی و پاسخ به مطالبات مردم یک امر حتمی است و وی تلاش می کند تا خواسته های مردم ناومیش را در زمینه های که مطرح شد، یک به یک از طریق ادارات مسؤل پیگیری نماید.
گفتنی است که ولسوالی ناومیش یکی از ولسوالی های تازه تاسیس در قالب ولایت هلمند است که امور اداری آن بر اساس فرمان رییس جمهور به ولایت دایکندی سپرده شده است. هم واحدهای سومی در این ولسوالی تا هنوز دچار مشکل است که تنها برخی از ادارات در آن فعال گردیده است و برخی دیگر نیز غیر فعال است.

73 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1843

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم