پشتو پشتو    English

معاون رئیس جمهور: درکنار امنیت و توسعه زیربنا، معارف و تحصیلات عالی از اولویت های اساسی حکو مت است

  • سه شنبه, 26 ثور 1396

اعضای رهبری مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی طلوع آفتاب، قبل از ظهر روز سه شنبه 26 ثور 1396، با استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور دیدار نموده و به حمایت و توجه حکومت در توسعۀ تحصیلات عالی تأکید کردند.
دراین دیدار که مسؤلان نهادهای تحصیلی دیگری نیز حضور داشتند، مسوولین مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی طلوع آفتاب، ضمن قدردانی از توجه معاون رییس جمهور به توسعه وانکشاف تحصیلات عالی، خواستار همکاری جدی حکومت در تقویت سکتورهای خصوصی به ویژه تحصیلات عالی شدند.
دیدارکنندگان همچنان از اعطای بورسیه های تحصیلی رایگان به دانشجویان بی بضاعت در این موسسه خبر داده گفتند که این موسسه به منظور همکاری با جوانان مستعدی که توان اقتصادی ادامه تحصیل را نداشته اند، همواره همکاری کرده است.
آنان همچنان وعده سپردند که برای اعطای بورسیه های تحصیلی به نهاد های دولتی ازجمله دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری همکاری خواهند کرد.
اعضای این نهاد تحصیلی به زمینه اشتغال و کار یابی برای جوانان تحصیل یافته تأکید ورزیده گفتند که عدم اشتغال نیروی انسانی تحصیل کرده می تواند در دراز مدت به یک معضل اجتماعی مبدل شود.
متقابلا استاد سرور دانش معاون رییس جمهور کمیت مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی را محصول نظم نوین سیاسی و به خصوص تسهیلات فراهم شده در قانون اساسی خوانده گفت که نقش این نهاد ها در کنار مراکز اکادمیک دولتی برای تأمین زمینه تحصیلات عالی اثر گذار و سازنده است.
معاون رییس جمهور گفت حکومت وحدت ملی مصمم است که برخلاف گذشته، در کنار ضرورتِ تأمین امنیت و توسعۀ زیربناها، معارف و تحصیلات عالی را به عنوان اولویت های اساسی دیگر، مورد توجه جدی قرار دهد.
به گفته معاون رییس جمهور قرار است با ایجاد یک شورای عالی به رهبری شخص رییس جمهور، ستراتیژی و برنامه های مشخصی در جهت توسعه معارف و تحصیلات عالی در سطح کل کشور روی دست گرفته شود.
ارتقای ظرفیت، جذب کادر های علمی و استادان مجرب و گزینش محصلان براساس آزمون معیاری کانکور با یک میکانیزم شفاف از دیگرمواردی بود که معاون رییس جمهور خواست تا نهادهای تحصیلات عالی خصوصی به آن توجه کنند.
وی همچنین گفت که توجه به رشته های مورد نیاز جامعه وموجودیت نصاب تحصیلی بروز و داشتن وسایل و تجهیزات لازم از دیگر نیاز های یک نهاد تحصیلی است که می تواند کیفیت و ارتقای فکری دانشجویان را فراهم کند.

66 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1844

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم