پشتو پشتو    English

معاون رییس جمهور: ما هر نوع حرکت سیاسی را در چوکات قانون اساسی، ثبات و تداوم نظام سياسى در افغانستان ارزیابی می کنیم

  • یکشنبه, 18 سرطان 1396

بعد از ظهر روزشنبه 17 سرطان1396 هوگو لوریسن شارژدافر و سرپرست سفارت ایالات متحده آمریکا مقیم کابل، با استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور، دیدار و در باره موضوعات مورد علاقه طرفین گفتگو کرد.
معاون رییس جمهور در این دیدار، از همکاری های ایالات متحده آمریکا با دولت و مردم افغانستان اظهار قدردانی کرد و افزود که حفظ امنیت و ثبات دایمی افغانستان به نفع جامعه بین المللی و کشورهای منطقه است.
استاد سرور دانش حفظ ثبات سیاسی و تداوم نظامی سیاسی را از جمله ارزش های قانون اساسی و خواست تمامی ملت افغانستان عنوان کرده افزود که با همین معیار، هر نوع حرکت و ائتلاف های سیاسی را در چوکات قانون اساسی و تدوام ثبات در افغانستان ارزیابی می کنیم.
وی گفت که تضعیف نظام سیاسی به هر نحوی که باشد، زمینه را برای بی ثباتی سیاسی و عدم تطبیق ارزش های قانون اساسی و عدم تداوم دستاوردهای سال های گذشته در کشور فراهم می سازد.
معاون رییس جمهور تأکید کرد که انجام اصلاحات در عرصه های مختلف از اولویت های همه ما در حکومت وحدت ملی است و شخص رییس جمهور بیشتر از همه بر این امر تأکید دارد و از هرنوع تلاش و کوششی که در این راستا از جانب مردم و احزاب سیاسی در مطابقت با قانون اساسی کشور، صورت گیرد استقبال می کند.
همچنین معاون رییس جمهور بر اهمیت برگزاری انتخابات با میکانیزم های تأیید شده توسط کمیسیون مستقل انتخابات و همکاران بین المللی تأکید کرد و اظهار امیدواری نمود که کشور های کمک کننده باید در زمان مناسب و مورد نظر کمیسیون مستقل انتخابات بر تعهدات خویش عمل نمایند.
سرپرست سفارت ایالات متحده نیز در این دیدار از تلاش ها و نقش معاون دوم ریاست جمهوری در راستای ایجاد وحدت و تعامل میان جناح های مختلف سهیم در قدرت، برای حفظ ثبات سیاسی و وضعیت موجود در کشور، قدر دانی کرده افزود که رییس جمهور ایالات متحده آمریکا برای کمک به حفظ امینت و ثبات سیاسی در افغانستان مصمم است.
وی گفت که پالیسی ایالات متحده آمریکا در زمینه چگونگی همکاری با افغانستان نهایی شده است و به زود ترین فرصت، اعلان و برای تطبیق آن اقدام عملی صورت خواهد گرفت.
وى همچنین افزود که دولت آمریکا برای چگونگی تطبیق قرارداد امنیتی قبلی و تفاهمات جدیدی که با حکومت افغانستان صورت گرفته است، کمیته های کاری مشخص را ایجاد خواهدکرد. وى تأكيد كرد كه ما و همه همكاران بين المللى در زمينه برگزارى انتخابات براى هرنوع همكارى
آماده هستيم.
معاون رییس جمهور نیز با استقبال از پاليسى جديد دولت آمريكا تأکید کرد که پالیسی جدید ایالات متحده برای جامعه بین المللی، کشورهای منطقه و افغانستان و تأمين امنيت در منطقه، آن گونه که انتظار داريم مؤثر واقع خواهد شد.

23 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1905

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم