پشتو پشتو    English

معاون رییس جمهور: تمام ارگان های ذی دخل در پروسه ملی حج مکلف اند که وظایف شان را دقیق و به موقع انجام دهند

  • چهارشنبه, 21 سرطان 1396

 
استاد سرور دانش معاون رییس جمهور به وزارت ارشاد،حج و اوقاف، شرکت هوایی آریانا و دیگر ادارات مربوطه، هدایت داد که طبق قراردادها و شرط نامه هایی که بین آنها و وزارت ارشاد، حج و اوقاف به منظور اجرای پروسه ملی حج منعقد شده اند، وظایف و مکلفیت های شان را در وقت تعیین شده و به درستی انجام دهند، تا پروسه ملی حج بهتر از سال های گذشته به پایان برسد.
در جلسه کمیته ملی حج که امروز 21سرطان 1396 در دفترمعاونت دوم ریاست جمهوری و رییس آن کمیته برگزار شد، فیض محمد عثمانی وزیر ارشاد، حج و اوقاف علاوه بر ارائه گزارش از روند اجراآت در پروسه حج گفت که طبق مقررات کشور عربستان سعودی، اخذ ویزه برای حجاج زمانی میسر است که برنامه پروازها برای انتقال حجاج، نهایی و در سیستم درج شده باشد. وی تأکید کرد که شرکت هوایی آریانا باید اسکیجول پروازها را به زودترین فرصت ممکن نهایی کند تا امور مربوط به اخذ ویزه با سهولت بیشتر انجام شود.
عبدالعلی فروغ معاون تجارتی شرکت هوایی آریانا در این جلسه اطمینان داد که اسکیجول پروازی این شرکت به زودترین وقت و در زمان مناسب نهایی خواهد شد.
در این جلسه، همچنین وزیر ارشاد، حج و اوقاف از نحوۀ اجرایی شدن هزینه خدماتی به ولایات و زون های پروازی جهت رسیدگی به امور عاجل و ضروری و حق الزحمه کمیته های ولایتی این وزارت به کمیته ملی حج فرضی گزارش داد.
فیض محمد عثمانی همچنین از کندی روند معرفی سهمیه استثنایی با توجه به کمبود وقت اظهار نگرانی کرد.
معاون رییس جمهور، تأکید کرد که اداره امور ریاست جمهوری لیست نهایی سهمیه های ورثه شهدا را هرچه سریعتر به وزارت حج و اوقاف ارائه نماید تا برنامه ریزی های لازم به وقت مناسب صورت بگیرد.

37 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1915

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم