پشتو پشتو    English

دیدار شمار کثیری از اعضای شورای مردمی ولسوالی اشترلی ولایت دایکندی با معاون رئیس جمهور

  • پنج شنبه, 22 سرطان 1396
جمع کثیری از اعضای شوراي  مردمى ولسوالی اشترلی ولایت دایکندی، بعد از ظهر امروز پنجشنبه 22 سرطان 1396 با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار کرده و مطالبات این شورا را با وی در میان گذاشتند.
در ابتدا هیأت رئیسه شورای مردمي ولسوالی اشترلی، اهداف ودلایل  شکل گیری وایجاد این شورا را با معاون رئیس جمهور درمیان گذاشته و از سیاست ها وموضع گیری های خردمندانه معاون رئیس جمهور در سیاست های ملی و بین المللی اعلام حمایت کردند.
به گفته مسؤلان این شورا، ارائه طرح تعدیل واحد های اداری مناطق مرکزی، طرح بهسازی دشت برچی، برگزاری سیمینار علمی کاتب شناسی وموضع گیری های واقعبینانه معاون دوم رئیس جمهور در عرصه‌ سیاست های داخلی و بین المللی مورد حمایت وپشتبانی این شورا و به گفته آنان اکثریت شهروندان کشور قرار دارند.
همچنین اعضای این شورا به برخی از مشکلات مردم ولسوالی اشترلی چون موجودیت گروه های مسلح غیر مسؤل، کمبود مراکز صحی، عدم موجودیت مکاتب وامکانات آموزشی درمعارف ولایت دایکندی به ویژه ولسوالی اشترلی، عدم اعمار راه های مواصلاتی، نبود زمینه های کاری برای جوانان و تحصیل کرد ‌گان مناطق مربوطه را ازعمده مشکلات مردم آن ولسوالی خوانده و خواهان توجه جدی رهبری حکومت وحدت ملی برای رسیدگی به مشکلات مردم ولسوالی اشترلی شدند.
در این دیدار هم چنین رسیدگی به وضعیت معارف این ولسوالی، حل اختلافات و جلوگیری از موجودیت گروه های مسلح غیر مسؤل، توجه به زراعت و تولید انرژی برق، ساختن بندهای برق و آب در مکان های مطلوب، دسترسی جوانان این ولسوالی به بورسیه های تحصیلی از جمله مطالبات اعضای  این شورا عنوان شد.
دیدار کنندگان تأکید کردند که باشندگان ولسوالی اشترلی همیشه حامی حکومت محلی ومرکزی بوده اما با آن هم  همچنان، از جمله ولسوالی های محروم و انکشاف نیافته این ولایت می باشد که  تا هنوز در این زمینه توجه جدی از سوی حکومت مرکزی و محلی صورت نگرفته است.
در این دیدار استاد دانش معاون رئیس جمهور، ضمن ابراز قدردانی از تأسیس و فعالیت شورای عالی اجتماعی و مردمى ولسوالی اشترلی، شکل گیری این شورا را در تاریخ این ولسوالی یک حرکت بی مانند و بی سابقه خوانده وموفقیت بیشتر این شورا را، منوط به تلاش همه جانبۀ اعضای شورا عنوان کرد.
معاون رئیس جمهور تشکیل شورا های مردمی را برای انسجام و همدلی شهروندان افغانستان یک ضرورت خوانده و افزود که این شورا ها در تشخیص و پیگیری مشکلات عمومی مردم  از نقش قابل توجه و مؤثری، بر خور دار است. 
استاد دانش اظهار امیدواری کرد که شورای اجتماعی ولسوالی اشترلی، بتواند در هماهنگی با نهاد های محلی ومرکزی در راستای تأمین منافع مردم و رسیدگی به خواسته های باشندگان مردم آن ساحه بیشتر مؤثر باشد و برای رفع برخی مشکلات اجتماعی یک الگوی خوب و نمونه عالی باشد.
معاون رئیس جمهور بر قانونمند و نظام مند شدن شوراهای اجتماعی تأکید کرد و گفت که درفعالیت شورا های اجتماعی، باید تصمیم جمعی وخرد جمعی حاکم باشند و مسوولان نهادهای مردمی نگذارند که برخی گرایش های سیاسی تأثیر منفی بر تصمیم های جمعی بگذارد.
در اخیرمعاون رئیس جمهور وعده سپرد که از مطالبات وخواست های این شورا حمایت می کند و از طریق نهاد های ذیربط خواست های این شورا را پیگیری و تعقیب خواهد کرد.
28 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1916

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم