پشتو پشتو    English

تاکید معاون رئیس جمهور بر اعمار سرک قره باغ - جاغوری

  • شنبه, 24 سرطان 1396
در جلسه ای که قبل از ظهر امروز شنبه 24 سرطان 1396، به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور و با حضور داشت محمود بلیغ وزیر فواید عامه، شماری از نمایندگان مردم غزنی در ولسی جرگه، والی ولایت غزنی و رئیس اداره تدارکات ملی دایر شد، چگونگی اعمار جاده های مواصلاتی ولایت غزنی به صورت عموم و اعمار سرک قره باغ- جاغوری به صورت خاص مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سرک قره باغ- جاغوری در ولایت غزنی به طول هشتاد و پنج کلیومتر طول، یکی از برنامه های حیاتیِ انکشافی در سطح آن ولایت و خاصتا برای پنج ولسوالی ولایت غزنی محسوب می گردد که به دلیل عدم اشتراک شرکت های واجد شرایط در پنج بار پروسه داوطلبی، در طول بیشتر از چهار سال گذشته تطبیق نشده است.
معاون رئیس جمهور اعمار سرک یاد شده را یکی از اولویت های اساسی در راستای دسترسی مردم به سهولت های بیشتر ترانسپورتی در ولایت غزنی خوانده گفت؛ اگرچه  تاکنون اعمار این جاده چندین بار به داوطلبی گذاشته شده است که به دلایلی تاکنون تطبیق نشده است؛ اما با توجه به نیازمندی مردم به اعمار این جاده، بایست یک راه حلی معقول و منطقی جستجو گردد.
معاون رییس جمهوردراین جلسه نسبت به جایگاه و کارکرد کمیسیون تدارکات ملی نیز گفت که اداره جدید تدارکات هم به لحاظ ساختار و ظرفیت وهم به لحاظ قانون، مقررات و طرزالعملها و هم از جهت تأمین شفافیت و دقت درکار، هرگز با اداره قبلی قابل مقایسه نیست. به گفته استاد دانش، در کمیسیون تداراکات جدید که از جانب هیأت رهبری دولت مدیریت می شود، همه موارد به صورت شفاف و دقیق ارزیابی شده و سپس درمورد آن تصمیم گرفته می شود.
معاون رییس جمهور گفت که برخی شایعات که در بیرون مطرح می شود ناشی از عدم اطلاع و سوء برداشت است.
درپی گزارش وزیر فواید عامه از چگونگی مشکلات موجود فراروی تطبیق پروژه سرک قره باغ – جاغوری، اعضای جلسه به تفصیل دیدگاه ها، نظریات و پیشنهادات خویش را مطرح نموده و پس از بحث مفصلی که دراین زمینه صورت گرفت، فیصله شد که وزارت فواید عامه در هماهنگی با اداره ملی تدارکات، پیشنهاد مشخصی را مبنی بر چگونگی تطبیق این پروژه و تسریع روند آن به زود ترین فرصت ممکن به کمیسیون تدارکات ملی ارائه کند تا دراین زمینه تصمیم گرفته شده و کار قرارداد اعمارسرک قره باغ- جاغوری به زودی آغاز گردد.
35 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1920

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم