پشتو پشتو    English

جلسه طرح توسعه حریم امنیتی میدان هوایی بین المللی حامدکرزی به ریاست معاون رئیس جمهور برگزار گردید

  • دوشنبه, 26 سرطان 1396

طرح توسعه حریم امنیتی میدان هوایی بین المللی حامد کرزی برای نخستین بار در تاریخ 10/4/1395 بر اساس مصوبه شماره( 67 )شورای امنیت ملی مطرح گردید.
این طرح از تاریخ 20/10/1395 تا کنون، طی جلسات متعدد به ریاست معاونت دوم ریاست جمهوری با حضور ارگان های ذی ربط، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
در جلسه بعد از ظهر امروز(26 سرطان) که در دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری برگزار شد، شاروالی کابل با گارنیزیون کابل به طور مشترک، جزئیات و نتیجه سروی کامل میدان هوایی بین المللی حامد کرزی را، ارائه کردند و متعاقبا اداره هوانوردی ملکی، ماستر پلان این میدان هوایي را نیز در همین جلسه گزارش داد. همچنین اداره هوانوردی ملکی و دیگر ارگان های امنیتی، خطرات و تهدیدات ناشی از شهرک ها و بعضی محلات رهایشی را نیز مطرح کردند.
معاون رئیس جمهور، طرح توسعه حریم امنیتی میدان هوایی بین المللی حامد کرزی را یک نیاز اساسی عنوان کرد که باید به زود ترین فرصت برای تطبیق آن اقدام عملی صورت گیرد. وی تأکید کرد که انجام طرح های بزرگ و بنیادین، نیازمند تلاش های همه جانبه می باشد و حکومت افغانستان خود را در تطبیق به موقع این طرح ها، مکلف می داند.
پس از بحث و بررسی این طرح، سرانجام فیصله گردید که نتیجه نظریات و پیشنهادات ارگان های ذی ربط، طی یک گزارش جامع به ضمیمه کلیه اسناد و طرح های مطرح شده، به شورای امنیت ملی کشور ارائه شود تا به زود ترین فرصت، در این زمینه تصمیم نهایی اتخاذ گردد.

19 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1928

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم