پشتو پشتو    English

جلسه طرح حمایوی شرکت های هوایی داخلی به ریاست معاون دوم رئیس جمهور برگزار گردید

  • دوشنبه, 16 اسد 1396
بعد از ظهر دوشنبه امروز 16 اسد 1396 جلسه ای به منظور بررسی طرح  حمایت از شرکت های هوایی داخلی به ریاست  استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و با حضور مقامات ادارات ذیربط برگزار شد.
براساس مصوبه شماره 19 کابینه جمهوری اسلامی افغانستان که در تاریخ 17/9/1395 برگزار شده بود، وزرای مالیه، ترانسپورت، اقتصاد، عدلیه و رئیس اداره هوانوردی ملکی مؤظف شده بودند که تحت نظر معاون دوم رئیس جمهور، طرح حمایوی شرکت های هوای داخلی را با در نظرداشت تصفیه مقروضیت برخی از شرکت های هوایی، طبق مصوبه جلسه کابینه، بازنگری نمایند.
در دومین جلسه که امروز به ریاست معاون رئیس جمهور برگزار شد، ضمن بررسی طرح حمایوی شرکت های هوایی داخلی، برخی از مسایل مربوط به نحوۀ فعالیت این شرکت ها و همچنین چالش های موجود فراروی فعالیت شرکت های هوایی داخلی، مورد ارزیابی قرار گرفت.
نخست، معین اداره هوانوردی ملکی، در خصوص وضعیت و چگونگی فعالیت شرکت های هوایی داخلی گزارش داده و حمایت دولت از شرکت های هوایی داخلی را یک نیاز جدی عنوان کرد.
در جلسه امروز، استاد دانش معاون رئیس جمهور بر حمایت دولت از شرکت های هوایی خصوصی تأکید ورزیده اما گفت که شرکت های هوای خصوصی نیز باید تلاش نمایند تا با در نظرداشت رقابت در بازار و ضرورت های دیگر، خدمات بهتر، با کیفیت و معیاری ارائه کنند.
دراین جلسه که با شرکت مسؤلان وزارت ترانسپورت، اداره مستقل هوانوردی ملکی، وزارت اقتصاد، وزارت مالیه و وزارت عدلیه برگزار شده بود، مشکلات و چالش های اصلی در زمینه فعالیت شرکت های هوایی خصوصی شناسایی شده و در زمینه تصامیم لازم اتخاد گردید.
در مورد طرح حمایوی از شرکت های هوایی داخلی نیز فیصله شد که وزارت مالیه و اداره هوانوردی ملکی با در نظر داشت دیدگاه های مطرح شده از سوی اعضای جلسه، پس ارزیابی مجدد، طرح حمایوی شرکت های هوایی داخلی را به جلسه کابینه، ارائه نماید.
24 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1978

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم