پشتو پشتو    English

شورای عالی استندرد، هفتاد استندرد ارائه شده از جانب اداره ملی استندرد را تأیید کرد

  • سه شنبه, 17 اسد 1396

بعد از ظهر امروز17 اسد1396 جلسه شورای عالی استندرد به ریاست استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و رئیس این شورا برگزار شد و در این جلسه، هفتاد استندرد ارائه شده از جانب اداره ملی استندرد مورد تأیید قرار گرفت.
در جلسه امروز ابتدا داکتر نقیب الله فایق رئیس عمومی اداره ملی استندرد از فعالیت های این اداره به جلسه گزارش داد. به گفته رئیس اداره ملی استندرد، تا هنوز هزار استندرد در این اداره مورد بررسی قرار گرفته که هفتاد عدد از این استندرد های بررسی شده در جلسه امروز ارائه گردید. آقای فایق افزود که تا هنوز جواز شصت شرکت از طرف این اداره لغو شده است و این اداره همچنان بر تطبیق استندرد های پذیرفته شده مصمم می باشد.
رئیس عمومی استندرد ملی همچنین از تداخل وظیفوی میان ادارات افغانستان در زمینه استندرد سازی، اظهار نا رضایتی کرد.
در همین زمینه عبدالله حبیب زی شاروال کابل نیز گفت که هر اداره در افغانستان بر اساس نیاز های کاری شان، استندرد های مربوط را در نظر گرفته و آن را تا کنون تطبیق کرده است. وی  پیشنهاد کرد که بهتر است تهیه و تنظیم استندردها به هر اداره مربوطه سپرده شود و اداره ملی استندرد، تنها صلاحیت تأیید و نظارت بر تطبیق استندرد ها را داشته باشد.  
در این جلسه همچنین در مورد طرزالعمل کمیته های تخنیکی اداره ملی استندرد، از جانب معاون تخنیکی این اداره، پریزنتیشن ارائه گردید.
در بخش سوم از اجندای جلسه شورای عالی استندرد، هفتاد استندرد تهیه شده از جانب کمیته های تخنیکی اداره ملی استندرد در جلسه ارائه شد که سرانجام تمام این ستندرد های ارائه شده در پرنسیب مورد تأیید اعضای جلسه قرار گرفت.
سرانجام در این جلسه فیصله به عمل آمد که در مورد چگونگی رابطه سایر ادارات به اداره ملی استندرد، یک طرزالعمل تهیه و به شورای عالی استندرد ارائه شود. همچنین اداره ملی استندرد موظف شد که اولویت های ادارات را در زمینه تهیه و تنظیم استندرد در خواست و بررسی نماید.
در این جلسه همچنین  فیصله شد که نمایندگان ادارات در کمیته های تخنیکی اداره ملی ستندرد، باید از جانب هیأت رهبری هر اداره تأیید و تعیین گردد.

31 بازدید
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)
کد خبر: 1982

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عکس و فیلم