علما، متنفذین، دانشجویان و جوانانی زیادی به نمایندگی از شورای مردمی قوم درویش علی هلمند ولایت میدان وردک بعد از ظهر امروز دوشنبه با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار و گفتگو کردند.

دیدارکنندگان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های مستمر استاد سرور دانش معاونت دوم ریاست جمهوری در راستای ایجاد هماهنگی وانسجام میان اقوام مختلف افغانستان، در خصوص مشکلات مربوط به قوم درویش علی هلمند ولایت میدان وردک پیشنهادات ومطالبات شان را با وی در میان گذاشتند.

رئیس شورای مردمی قوم درویش علی هلمند، عدم دسترسی مردم به بذر های اصلاح شده زراعتی، نبود کلینیک حیوانی، کمبود زمینه های تحصیلی در مقاطع عالی دانشگاهی برای اقشار آسیب پذیر ، معضل بیکاری برای جوانان و کمبود در ارائه خدمات عمومی را از جمله مشکلات موجود مطرح و در این زمینه پیشنهادات شان را مطرح کردند. رئیس این شورا بر توزیع عادلانه بورسیه برای دانشجویان، تلاش برای ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان و همچینین بر تکمیل پروسه یک بند برق و اعمار یک باب کلینیک حیوانی در حصه دوم بهسود ولایت میدان وردک تأیید کرد.

معاون دوم رئیس جمهور نیز متقابلا از دیدارکنندگان به خاطر پیگیری مشکلات های عمومی مردم اظهار خرسندی کرد و بر تقویت نهاد های فراگیر مردمی در سطح ولایات ومرکز کشور درمیان اقوام مختلف کشور تأکید ورزید. وی موجودیت شوراهای اجتماعی و مردمی را برای ایجاد انسجام و هماهنگی میان مردم در بخش های مختلف یک  روند مثبت و و ضروری عنوان کرد.

استاد سرور دانش در خصوص درخواست و پیشنهاد های مشخصی دیدار کنندگان که از جانب کمیته های اختصاصی این شورا مطرح گردید، نیز وعده سپرد که مطالبات شان را از طریق ارگان های ذی ربط شخصا پیگیری خواهد کرد.

همچنین در یک دیدار جداگانه در بعد از ظهر امروز دوشنبه، شماری از متنفذین، جوانان و نمایندگان مردم از مناطق مختلف ولایت دایکندی با استاد سرور دانش دیدار و مطالبات شان را مطرح کردند.

در این دیدار که هادی رحیمی زاده نماینده مردم در شورای ولایتی دایکندی نیز دیدار کنندگان را همراهی می کرد، مشکلات ولایت دایکندی در بخش های مختلف به صورت عمومی مورد بررسی قرار گرفت.

معاون دوم ریاست جمهوری در خصوص مطالبات جمعی دیدار کنندگان، وعده سپردکه خواست های شان را از طریق ارگان های ذی ربط پیگیر خواهد کرد.

اشتراک گذاری