به نام خداوند بزرگ
تروریزم، قوم، زبان، مذهب و جغرافیا نمی‌شناسد. با تاسف بار دیگر تروریستان تجمع اعتراضی باشندگان ولسوالی مهمند دره درولایت ننگرهار را هدف حمله انتحاری قرار داده اند.

راه پیمایی و تظاهرات حق مسلم تمام شهروندان کشور است، تروریستان هموطنان ننگرهاری ما را امروز در جریان یک راهپیمایی مسالمت آمیز هدف حمله انتحاری قرار دادند که در این حادثه خونین شماری به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند.

اینجانب بر عاملان سنگدل و بی رحم این رویداد تروریستی نفرین فرستاده با خانواده‌های که عزیزان خویش را در این حادثه از دست داده اند ابراز همدردی و غم‌شریکی می‌نمایم.

بدون تردید، تحمل حملات انتحاری و انفجاری تروریستان دیگر برای مردم نجیب ما دشوار شده است، من اما به صلابت و نجابت مردم خود باور کامل داشته از آنان میخواهم که برای مقابله با این موج ویرانگر ترس و ترور در کنار هم متحد و همدل بمانند و نگذارند که گروه‌های مزدور تروریستی برای ایجاد و تفرقه و نفاق صفوف به هم پیوسته آنان را متزلزل سازند.

تنها راه پیروزی کامل بر تروریستان و دهشت افگنان، همدلی مردم و همکاری گسترده و قاطع آنان با نیروهای دفاعی و امنیتی کشور است و انتظار می رود که مردم با درک اهمیت همکاری با نیروی های امنیتی، جبهه های نبرد علیه تروریزم و افراط گرایی را قوت و قدرت بیشتر ببخشند.

بار دیگر به روان شهدای مظلوم حادثه‌ی خونین ننگرهار درود فرستاده و همدردی خویش را با خانواده‌های مصیبت دیده‌ی این رویداد اعلام می‌دارم.

سرور دانش
معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان
۲۰ سنبله ۱۳۹۷

اشتراک گذاری