بسم الله الرحمن الرحیم
دشمنان مردم افغانستان با انجام حمله انتحاری در شهر جلال آباد ولایت ننگرهار، یکی از بدنام ترین رویدادهای تروریستی را رقم زده، با این حادثه غم انگیز، صفحه‌ دیگری بر دوسیه اعمال سیاه و ننگین حلقات و گروه‌های تروریستی در کشور افزود شد.
و دراین رویداد خونین شماری از شهروندان کشور از جمله شماری از برادران اهل هنود ما قربانی و تعداد نیز زخمی شدند.
اینجانب ضمن تقبیح این حملۀ وحشیانۀ دشمنان کور دل و زبون مردم افغانستان، با همۀ خانواده‌های این قربانیان و به خصوص هموطنان سِک در شهر جلا آباد ابراز همدردی و غم شریکی می‌نمایم و برای شهدا و قربانیان این حادثه آرامش ابدی و بهشت برین و برای زخمی‌های این رویداد تروریستی، صحت و سلامتی مجدد از پیشگاه ایزد متعال آرزومی‌کنم.
در حمله روز گذشته در شهر جلال آباد، اوتار سِنگ خالصه، یکی از فعالان حقوق هموطنان سِک ما نیز قربانی شد که همیشه برای احقاق حقوق هموطنان هندوباور ما مجدانه تلاش می‌کرد و یکی از شخصیت‌های دلسوز و فعال بود. قربانی شدن آقای اوتار سِنگ دراین حادثه یک ضایعه جبران ناپذیر است.
شهروندان سِک از اقشار نیک نام افغانستان است که در طول تاریخ در جهت توسعه تجارت و شکوفایی اقتصادی در افغانستان نقش فعال داشته و در جهت تقویت همدلی بین مردم باهم برادر افغانستان از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند. این وطنداران ما همیشه در دشواری ها در کنار ملت بوده اند.
رویداد خونین جلال آباد اما نشان داد که همۀ مردم افغانستان همانگونه که در جهت رسیدن به ثبات سیاسی درد مشترک دارند، در مقابله و مواجهه با گروه‌های تروریستی و حلقات مزد بگیر بیگانه نیز، رسالت و مسؤلیت مشترک دارند.
حمله بر اقلیت های قومی و مذهبی و از جمله حمله بر هموطنان سک و هندو باور ما در شهر جلال آّباد ولایت ننگرهار و در کل هدف قرار دادن غیر نظامیان و شهروندان بیگناه کشور توسط حلقات تروریستی و گروهای افراطی، فقط به نیت تباهی مردم و ایجاد تفرقه و نفاق سازماندهی می‌شود.
دشمنان مردم افغانستان اما کور خوانده اند، شهروندان بیدار ما هیچ‌گاه فریب دسایس گروه‌های فتنه‌گر تروریستی را نخورده در مقابله با تروریزم و افراطیت همچون کوه استوار خواهند ماند.
یکبار دیگر به روان قربانیان حادثه خونین شهر جلال آباد درود و به عاملان این جنایت لعن نفرین می‌فرستم

سرور دانش
معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

اشتراک گذاری