شهر کابل روز گذشته شاهد حادثۀ خونینی بود که در آن مهاجمان مسلح وابسته به گروه های تروریستی با حمله بر دو ساختمان دولتی، شماری از باشندگان شهر کابل را به شهادت رساندند و تعدادی نیز دراین حادثه زخمی شدند.

گروه های تروریستی با هدف قرار دادن افراد غیرنظامی و حمله بر اماکن عمومی، هدفی جز خون‌ریزی و کشتن مردم افغانستان ندارند. حمله بر کارمندان وزارت فواید عامه و اداره ملی حمایت از افراد دارای معلولیت و ورثه شهدا، نمونه روشنی از هدف قراردادن غیر نظامیان توسط گروه‌های تروریستی است.

این‌گونه حملات وحشیانه و خونین، بر هر گونه ادعاهای دیگر گروه‌های تروریستی مهر بطلان زده و این پیام را می‌رساند که این گروه‌ها برای خدمت به دشمنان مردم افغانستان از هیچ گونه جنایت و خون‌ریزی چشم‌پوشی نمی‌کنند.

اینجانب ضمن تقبیح حمله جنایتکارانه روز دوشنبه در کابل، با همۀ خانواده‌هایی که عزیزان‌شان را در این حادثه از دست داده‌اند ابراز همدردی و غم‌‌شریکی می‌نمایم. از بارگاه خداوند بزرگ برای شهدای این رویداد تروریستی غفران واسعۀ الهی، برای بازماندگان آنها صبر و شکیبایی و برای عزیزانی که در این حادثه زخمی شده‌اند، صحت و سلامتی مجدد استدعا دارم.

گروه های تروریستی در تبانی با دشمنان بیرونی مردم افغانستان همواره تلاش کرده‌اند که با کشتن و هدف قراردادن غیر نظامیان و مردم ملکی، ترس و وحشت بیافرینند تا از طریق خون‌ریزی و خشونت بر اهداف شوم خود نایل آیند. اما مردم افغانستان با مقاومت و ایستادگی در برابر وحشت آفرینی‌های گروه‌های تروریستی هرگز اجازه نخواهند داد که این گروه‌های مزدور و مزدبگیر بیگانه، نظام سیاسی و زندگی مردم افغانستان را بی‌ثبات سازند.

جا دارد از نیروهای دلیر امنیتی که توانستند از گسترش دامنۀ فاجعه ناشی از این حمله خونین جلوگیری کرده و صدها تنی را که در محل حادثه گیر مانده بودند، نجات دهند، اظهار قدردانی و سپاسگزاری نمایم.

مردم افغانستان اگر همچنان به حمایت و پشتبانی خود از نیروهای جان برکف امنیتی و دفاعی کشور ادامه دهند، بی‌گمان این سربازان سرفراز وطن، تکیه گاه مطئمن مردم برای مبارزه با تروریزم و افراط‌گرایی خواهند بود.

سرور دانش
معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان
۴ جدی ۱۳۹۷

اشتراک گذاری