روز جهانی معلم که همه ساله در روز پنجم اکتوبر به صورت جهانی تجلیل می شود، نشان دهنده عزت و مقام والای معلم در سطح جهان می باشد.
این روز خجسته را به تمام معلم های جهان، مخصوصا معلمان دلسوز و فداکار افغانستان تبریک عرض می کنم. فداکاری معلمان در افغانستان، یک توصیف عاطفی نیست، یک واقعیتی است که همه آن را احساس می کنیم. معلمان در افغانستان با تمام مشکلات ها و سختی های روزگار، شغل شریف و رسالت مقدس شان را به پیش می برند و به تعلیم و تربیت فرزندان وطن عشق می ورزند.
معلمان نماد و نمونه ی کاملی از مهرورزی هستند که دانایی، محبت، مدارا وهمپذیری را در ذهن و ضمیر نسل جوان کشور نهادینه می سازند و زمینه را برای ملت سازی واقعی هموار می کنند.
اما متأسفانه باید گفت که وضعیت معیشتی و دیگر مشکلات، همچنان بر معلمان دلسوز کشور، فشار وارد می کنند که این وضعیت ناشی از شرایط عمومی و فراگیر در سطح افغانستان می باشد.
حکومت وحدت ملی مصمم است که با استفاده از تجربیات گذشته در حد امکانات و نیاز های موجود به توسعه معارف کشور پلان های عملی را تطبیق کند. اینجانب بار دیگر این روز خجسته را به تمام معلمان کشور تبریک عرض می کنم و برای کشور عزیز مان افغانستان آرزوی شادمانی و آبادانی دارم.

سرور دانش
معاونت دوم ریاست جمهوری
۱۳ میزان ۱۳۹۶

اشتراک گذاری